Vinařství na Podřipsku - kalendář

03.12.2016 16:34


Svatava a Tereza Jirmusovy – Vinařství na Podřipsku.

Město Roudnice nad Labem každoročně vydává nástěnný kalendář, který se tématicky věnuje našemu městu a blízkému okolí. Protože roudnické víno se stalo součástí letošní královské kolekce vín na počest 700. výročí narození Karla IV., a ke stejné příležitosti byla vysazena u zámku i městská vinice, tak vznikl nápad, že by tématem kalendáře na rok 2017 bylo vinařství na Podřipsku.

Požádána o tvorbu tohoto kalendáře byla Tereza Jirmusová, která studuje výtvarnou fotografii a je vnučkou nestora českého vinařství Jana Podrábského, který působil 44 let v zámeckém vinařství v Roudnici nad Labem a po odchodu do důchodu založil spolu s manželkou doma své malé vinařství Podrábský.

Proč vinařství na Podřipsku? Neboť pod Řípem nevyrábí víno jen Lobkowiczké vinařství v Roudnici, ale také pan Johanovský ve Vetlé pod Sovicí, pan Pixa z Roudnice, který má vinice v nedalekém Bechlíně, tak i Jeviněvské vinařství a pochopitelně již zmiňované Vinařství Podrábský.

Problém nastal, že žádost o tvorbu kalendáře přišla ze strany města až v průběhu léta, tudíž nemohly vzniknout fotky z období zimy a jara. Ale protože Svatava Jirmusová (roz. Podrábská) pro tátu a vinařství fotila řadu let, rozhodli jsme se, že právě z jejích fotek tato období doplníme. V součtu je to tak, že v kalendáři má Svatava Jirmusová pět fotografií a Tereza Jirmusová sedm. Pod fotkami jsou jmenovitě uvedeny.

Kalendář Vinařství na Podřipsku na rok 2017 je ve formátu A3 (původně měl být na A2), stojí 100,-Kč, je k dostání v Informačním centru města Roudnice nad Labem a u jmenovaných vinařů.

 

Více snímků kalendáře k vidění na našem Facebooku.

 

Kliknutím níže uvedené fotografie zvětšíte.